27 października 2018 zawodnicy Polskiej Akademii Kettlebell Sport wzięli udział w zawodach organizowanych na Litwie. Zawodnicy Polskiej Akademii od samego początku biorą udział w litewskich zawodach Sudovus Toure, które w tym roku były jednocześnie europejskim etapem Ligi Światowej. Mimo, że sezon startowy 2018 powoli się kończy (pozostał tylko ostatni, finałowy etap Polskiej Ligi Kettlebell, który zorganizowany zostanie 24.11.2018 w Lidzbarku Warmińskim) to zawodnicy trenera Macieja Gorzkowskiego są tak prowadzeni, by sportowo zaprezentować się w najlepszym wydaniu w najważniejszych startach. Tak było i tym razem. 
Po Mistrzostwach Polski i Klubowych Mistrzostwach Europy, Polska Akademia Kettlebell składająca się z zawodników z Warszawy, Olsztyna oraz Ciechocinka zaprezentowali się na najwyższym poziomie. 
Iwona Polak – kapitan Polskiej Akademii Kettlebell Sport, wyrównała swój Rekord Polski w konkurenci rwanie odważnikiem 24 kg., a jej wynik 123 powtórzeń dał jej wygraną w kategorii oraz był najlepszym wynikiem całych zawodów wśród Pań bez podziału wagowego. 
Maciej Gorzkowski ustanowił swój rekord życiowy na poziomie Master of Sport. Na odważnikach 32 kg. uzyskał 75 podrzutów oraz 100 rwań w kategorii wagowej -78 kg. Rezultat ten był najlepszym wynikiem dwuboistów całych zawodów. 
Ewa Nowosielska, zawodniczka Kettlebell Warszawa wyrównała swoją „życiówkę” i 140 rwań na odważniku 12 kg. po raz pierwszy uzyskała na pełnym dystansie 10 minut. Ewa zdobyła srebrny medal. 
Kuba Kowalczyk – zawodnik Kettlebell Olsztyn zadebiutował na arenie międzynarodowej . Lepszego debiutu spodziewać się nie można było. Kuba ustanowił REKORD POLSKI młodzików w dwuboju (U16) na odważnikach 16 kg. Jego wynik- 110 podrzutów oraz 172 rwań dał mu srebrny medal. Było to wielkie doświadczenie dla naszego młodzieżowca, gdyż mógł on rywalizować z najlepszymi zawodnikami litewskimi w tej samej kategorii wiekowej oraz wagowej. 
Michał Włoch – kolejny młodzieżowiec olsztyńskiego klubu poprawił swój najlepszy wynik w cyklu długim 2x16 kg. i uzyskał 55 powtórzeń. 
Ariel Rusak – Kettlebell Olszytyn, zajął drugie miejsce w swojej kategorii w cyklu długim. Na odważnikach 2x24 kg. wykonał 60 powtórzeń. 
Jędrzej Łągiewczyk – Kettlebell Kujawiak zrobił 45 powtórzeń na odważnikach 2x24 kg., który to wynik wystarczył do wygrania rywalizacji cyklu długiego w kategorii -78 kg. i dał mu złoty medal. 
Kamil Głogowski – kapitan Kettlebell Olsztyn, najlżejszy Polski zawodnik PRO (65 kg) wystartował w zawodach na odważnikach 2x32 kg. uzyskując rekord życiowy i podnosząc nad głowę prawie 100% swojej masy ciała aż 16 razy. Wynik ten dał Kamilowi srebrny medal. 
Przed zawodnikami Polskiej Akademii Kettlebell ostatnie zawody w tym sezonie startowym w Lidzbarku Warmińskim. Rywalizacja o tytuł najlepszej zawodniczki i zawodnika Polskiej Ligi Kettlebell zapowiada się bardzo interesująco. Zapraszamy do zapisów na zawody i rywalizacji na podestach.