Tężnie ciechocińskie po raz pierwszy gościły sport odważnikowy !!!
Dnia 29.09.2018 odbył się kolejny etap Polskiej Ligi Kettlebell Sport. Z pewnością to wydarzenie utkwi wszystkim biorącym udział w pamięci. Tym razem zawodniczki i zawodnicy walczący o tytuły w całym cyklu Polskiej Ligi zjechali się pod tężnie w Ciechocinku. Były to szczególne zawody z uwagi na fakt, iż rywalizacja toczyła się w samym sercu ciechocińskiego kurortu - Parku Zdrojowym, w którym to na świeżym powietrzu pod muszlą koncertową rozstawione zostały podesty do rywalizacji zawodniczej. Pogoda oraz kibice nie zawiedli- ta pierwsza swoją słoneczną aurą zachęcała do maksymalnego wysiłku, Ci drudzy zaś wspierali i dopingowali startujących zawodników. Zawodnicy zaś nie zawiedli i odpłacili się kibicom rewelacyjnymi wynikami !!!
Iwona Polak ustanowiła BEZAPELACYJNY REKORD POLSKI w konkurencji rwanie, pobijając obecny rekord Polski o 22 powtórzeń! Zawodniczka Kettlebell Olsztyn, na odważniku o wadze 24 kg., uzyskała wynik 123 powtórzeń na pełnym dystansie 10 minut. Wynik ten dał olsztyńskiej zawodniczce międzynarodowy tytuł Master of Sport International Class, którym to może poszczycić się tylko ścisła czołówka światowego kettlebell w kategorii kobiecego rwania. Iwona, otrzymała statuetkę najlepszej zawodniczki ciechocińskiego etapu Polskiej Ligi w rwaniu. Swoim startem dała sygnał reszcie zawodników do rywalizacji i przełamania własnych słabości.
Długo nie trzeba było czekać na odzew ze strony innych zawodników. Młodzieżowiec Kettlebell Olsztyn- szesnastoletni Jakub Kowalczyk ustanowił REKORD POLSKI w cyklu długim 2x16 kg. w swojej kategorii wiekowej (U-16). Wynikiem 78 powtórzeń zajął 3 miejsce wśród wszystkich zawodników cyklu długiego kategorii -78 kg. Jakub Olik i Kamil Głogowski – reprezentujący olsztyńskie barwy oraz Jędrzej Łągiewczyk- reprezentant Ciechocinka- poprawili swoje rekordy życiowe w cyklu długim na odważnikach 2x24 kg. Kuba wygrał rywalizację mężczyzn w kategorii +78 kg., zaś Kamil rywalizację w kategorii -78 kg. Dodatkowo Kamil swoją „życiówką” nagrodzony został statuetką najlepszego zawodnika cyklu długiego całego turnieju. Cieszy powrót do rywalizacji Mistrzyni Europy, Polski oraz Rekordzistki Polski - Moniki Bejer, która swoją wygraną w kategorii zdobyła także statuetkę najlepszej zawodniczki zawodów w cyklu długim kobiet. Świetnie zaprezentowała się także zawodniczka Kettlebell Sport Warszawa– Ewa Nowosielska, która wygrała rywalizację Pań w rwaniu w wadze lekkiej. W trakcie zawodów 9 zawodników pobiło swoje rekordy w tym jeszcze jeden młodzieżowiec Michał Włoch który pobił swój rekord z przed miesiąca o 20 powtórzeń. Aneta Olik oraz Kuba Chajdak debiutowali z cięższymi odważnikami, cieszy nas to jak na naszych zawodach zawodnicy wchodzą na wyższy poziom.

Zawody z cyklu Polskiej Ligii Kettlebell Sport promują nie tylko samych zawodników ale także ich kluby, stąd w rywalizacji drużynowej wyniki były następujące: I miejsce – Kettlebell Olsztyn II miejsce – Kettlebell Sport Warszawa III miejsce – nowo powstały Kujawsko- Pomorski Klub -Kettlebell sport Kujawiak.
Prócz osiągnięć sportowych na uwagę zasługuję fakt o otwarciu nowej sekcji kettlebell sport w samym Ciechocinku. Już od poniedziałku (1.10.2018) ruszą pierwsze treningi podstaw, które poprowadzi Jędrzej Łągiewczyk. Treningi odbywać się będą na hali sportowej przy LO w Ciechocinku w poniedziałki i środy od 19.00 do 20.00 . Nowa sekcja sportu odważnikowego w Ciechocinku jest konsekwentnym działaniem Polskiej Akademii Kettlebell Sport (pomysłodawcy i organizatora całego cyklu Polskiej Ligi Kettlebell Sport), która poprzez budowanie struktur klubowych w różnych miastach, popularyzuje i rozwija sport kulowy w całej Polsce. 
Polska Akademia Kettlebell Sport chciałaby podziękować: - wszystkim zawodniczkom i zawodnikom rywalizującym w zawodach; - Osir Ciechocinek oraz biuro promocji miasta Ciechocinek za pomoc w organizacji zawodów; - kibicom, którzy wspierali i dopingowali wszystkich zawodników oraz stworzyli niezapomnianą atmosferę zawodów. Przed nami finałowe zawody całego cyklu Polskiej Ligii, które odbędą się w listopadzie !!! Zapraszamy wszystkich do zapisów i rywalizacji już dziś !!!